Kolik stojí vytěžení jednoho Bitcoinu? Náklady na mining

Začněte OBCHODOVAT
Služba:
Binance - burza na obchodování kryptoměn Burza ZAČNI
IHNED
Coinmate - burza na obchodování kryptoměn Burza ZAČNI
IHNED
IQ Option - broker a obchodník Broker ZAČNI
IHNED

 

Kolik stojí těžba BitcoinuFoto: Internet

Chcete investovat do těžby Bitcoinu? Zadržte!

Chcete si pořídit Bitcoin? Na výběr máte dvě možnosti - nákup a těžbu. Hned zkraje řekneme, že nákup Bitcoinu je mnohem jednodušší a mnohem méně rizikový. Návod jak zakoupit Bitcoin a jiné kryptoměny najdete zde. Náklady na těžbu Bitcoinových mincí jsou totiž doslova astronomické, a situace se pravděpodobně moc lepšit nebude. Využijte speciální nabídky a získejte peníze na vybavení do začátku zdarma ZDE!

Počáteční investice do hardwaru

Za prvé je potřeba rovnou říci, že těžit Bitcoin na klasickém PC/notebooku/mobilu, se dnes rovná sebevraždě a rozhodně se nevyplatí. Tímto způsobem nemáte šanci mince vytěžit a bude vás to stát spoustu peněz na elektřině a navíc i velmi rychle tato zařízení odrovnáte. Stolní počítače nejsou na těžbu uzpůsobeny a dnes je jediný možný způsob využití takzvaných ASIC minerů, což je v praxi stroj, který je naprosto optimalizovaný pro co nejefektivnější těžbu.

Bez ASIC hardwaru v zásadě nemá smysl se o těžbu Bitcoinu ani pokoušet, protože bez tohoto kusu zařízení je to jako byste se snažili vyhrát velkou cenu formule 1 poslepu a na koloběžce.

Problém je v tom, že už jen investice do ASIC minerů se pohybuje v řádu statisíců korun a návratnost rozhodně není zaručena. Stále se vyvíjejí nové a nové modely, přičemž ty starší se stávají pro těžbu nedostačující a bohužel vzhledem k tomu, že je kromě těžby nejde na nic jiného využít, je takřka nemožné je za rozumný peníz prodat, a vybavení je stále nutné vyměňovat a neustále do něj cpát další a další peníze. To navíc bohužel není všechno...

Coinmate - Bitcoinová burza

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA BURZE COINMATE

Chcete obchodovat kryptoměny jako je Bitcoin? Založte si účet u české bitcoinové burzy registrované ve Velké Británii Coinmate.

- možnost obchodovat v českých korunách BTC/CZK

- nízké transakční poplatky díky pro Čechy

- možnost dobít účet rychle díky platbě do FIO banky

- recenzi směnárny Coinmate najdete zde


KLIKNĚTE ZDE PRO ZALOŽENÍ ÚČTU ZDARMA

Hardwarem to nekončí, ještě je tu elektřina

Kde se u těžby Bitcoinu láme chleba, je v ceně energií, a zde jde opravdu do tuhého. Zatímco na začátku roku 2017 se odhadují energetické náklady na vytěžení Bitcoinu na necelých 3 000 USD (cca 65 000 Kč), dnes na začátku roku 2018 stoupla cena na vytěžení jediné mince na více než dvojnásobek na odhadovaných 6 600 USD, tedy v přepočtu přes 140 000 Kč.

Ano, vytěžení jediné Bitcoinové mince stojí 140 tisíc korun.

Je pravda, že kurz Bitcoinu momentálně tuto sumu převyšuje, ovšem je potřeba započítat jak pravidelné investice do hardwaru, tak náklady na elektřinu, a také to, že hodnota Bitcoinu může kdykoli velmi prudce klesnout (nebo se zvýšit).

Investice do těžby je tedy velmi ošemetná a pro ty, kteří s těžbou teprve chtějí začít, spíše nevhodná. Pokud chcete do Bitcoinu investovat, je namísto těžby vhodnější spíše přímý nákup na některé Bitcoinové burze nebo v Bitcoinovýc směnárnách.

Burza Binance

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA BURZE BINANCE

Chcete obchodovat kryptoměny jako jsou Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Iota a další? Založte si účet u jedné z největších a nejoblíbenějších burz.

- nejširší nabídka kryptoměn

- nízké transakční poplatky

- přehledné stránky

- recenzi burzy Binance najdete zde

 

KLIKNĚTE ZDE PRO ZALOŽENÍ ÚČTU ZDARMA

Titulní strana Standardní písmo Větší písmo

Přepnout na plnou verzi